اینستاگرام افراد مشهور ایرانی، اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسانی هستند؟

اینستاگرام افراد مشهور ایرانی، اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسانی هستند

وقتیکه نگاهی به جستجوی مردم در گوگل می اندازیم، متوجه می شویم که خیلی از ایرانی ها به دنبال صفحات اینستاگرام افراد مشهور مانند اینستاگرام سحر قریشی، اینستاگرام ریحانه پارسا، سینا مهراد و غیره می گردند. برخی از این افراد شهرت خود را تنها در اینستاگرام بدست آورده اند و برخی نیز خارج از این شبکه اجتماعی شهرت دارند. همچنین در این میان افرادی هستند که فعالیت حرفه ای در اینستاگرام دارند و از این شبکه اجتماعی کسب درآمد می کنند. اغلب به این افراد اینفلوئنسر می گویند.

اینفلوئنسر کیست ؟

اینفلوئنسرهای اینستاگرام افرادی هستند که دنبال کنندگان یا همان فالوور های واقعی زیادی دارند. آنها می توانند با تبلیغ درباره یک برند یا محصول دنبال کنندگان خود را ترغیب به استفاده از آن کنند. آنها می توانند برروی مخاطبان خود تاثیر بگذارند و به همین دلیل صاحبان کسب و کارها از اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کارهای خود استفاده می کنند. به این نوع تبلیغ اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing گفته می شود.

انواع اینفلوئنسرهای ایرانی

افراد تاثیر گذار در اینستاگرام در ایران را می توان به 3 دسته کلی تقسیم کرد، که هرکدام از آنها دلیل متفاوتی از حضور در این شبکه اجتماعی را دارند.

1 – سلبریتی ها

گروه اول اینفلوئنسرها، سلبریتی هایی مانند ورزشکارها، هنرپیشه ها و خواننده ها هستند. این افراد خارج از اینستاگرام نیز مشهور هستند و از این شهرت می توانند در اینستاگرام نیز استفاده کنند و کسب درآمد داشته باشند.

برخی از سلبریتی های ایرانی که مردم این روزها بیشتر در فضای مجازی آنها را دنبال می کنند عبارتند از :

ریحانه پارسا – بازیگر – اینستاگرام ریحانه پارسا

سینا مهرداد – بازیگر – اینستاگرام سینا مهرداد

بهاره کیان افشار – بازیگر – اینستاگرام بهاره کیان افشار

علی صبوری – کمدین – اینستاگرام علی صبوری

امیر مقاره – خواننده – اینستاگرام امیر مقاره

رهام هادیان – خواننده – اینستاگرام رهام هادیان

حمید هیراد – خواننده – اینستاگرام حمید هیراد

ترلان پروانه – بازیگر – اینستاگرام ترلان پروانه

بهنوش بختیاری – بازیگر – اینستاگرام بهنوش بختیاری

سحر قریشی – بازیگر – اینستاگرام سحر قریشی

محمد رضا گلزار – بازیگر – اینستاگرام محمد رضا گلزار

2 – مدل ها

این گروه از افراد در دنیای مد و زیبایی فعالیت می کنند. آنها از اینستاگرام برای ارائه کارهای خود و عکس های خود استفاده می کنند.

صدف طاهریان – مدل – اینستاگرام صدف طاهریان

الهام عرب – مدل – اینستاگرام الهام عرب

افشین صدیق – مدل – اینستاگرام افشین صدیق

3 – بلاگرها – Bloggers

بلاگرها بیشتر محبوبیت خود را از شبکه های اجتماعی بدست می آروند. چنانچه این افراد فعالیت خود در اینستاگرام را متوقف کنند بلافاصله محبوبیت خود را از دست می دهند. بنابراین استفاده از این نوع اینفلوئنسرها در مارکتینگ اینستاگرام می تواند ریسک بالایی داشته باشد. برخی از این افراد عکاس های حرفه ای هستند که با به اشتراک گذاشتن عکس های هنری خود دنبال کنندگانی را برای خود جذب می کنند.

صدف بیوتی – بلاگر –اینستاگرام صدف بیوتی

کامی یوسفی – بلاگر – ایستاگرام کامی یوسفی

الناز قاسمی – بلاگر – اینستاگرام الناز قاسمی

مائده هژبری – بلاگر – اینستاگرام مائده هژبری

دلارام خسروانی – بلاگر – اینستاگرام دلارام خسروانی

3 – افراد عجیب و غیر عرف ( شاخ های اینستاگرام )

به این نوع افراد گاهی شاخ های اینستاگرام نیز می گویند. آنها اغلب افراد کم سن و سالی هستند که از چهره یا توانایی های دیگر خود برای جذب دنبال کننده در اینستاگرام استفاده می کنند. البته این دسته از افراد را نمی توان اینفلوئنسرهای مورد اعتمادی برای تبلیغ کالا یا محصولات معتبر دانست. در اینجا از معرفی صفحات اینستاگرام شاخ های اینستاگرام خودداری می کنیم.


اینستاگرام افراد مشهور ایرانی، اینفلوئنسرهای اینستاگرام چه کسانی هستند؟


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید