تحلیل تکنیکال طلا – معامله طلا نزدیک ۱۹۵۰ دلار

تحلیل تکنیکال طلا - معامله طلا نزدیک 1950 دلار

طلا قدرت خود را از دست داد و به منطقه ۱۹۵۰ دلاری در جلسه روز سه شنبه اروپا عقب نشینی کرد. پیش از داده های تورم ایالات متحده، بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ایالات متحده در محدوده مثبت نزدیک به ۲٫۸٪ باقی می ماند، که صعود نماد طلا XAU/USD را محدود می کند.

بخوانید و تماشا کنید: نحوه ورود به فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

تحلیل تکنیکال طلا

تحلیل تکنیکال طلا - معامله طلا نزدیک 1950 دلار
نمودار ۴ ساعته طلا – برگرفته از سایت fxstreet

از منظر تحلیل تکنیکال، حرکت صعودی اخیر از سطح زیر ۱۹۰۰ دلار در امتداد کانال روند صعودی بوده و به نفع معامله گران صعودی بوده است. با این حال، طلا، تا کنون، برای یافتن پذیرش بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۳۸٫۲ درصدی ۲۰۷۱-۱۸۹۰ دلار تلاش کرده است.

علاوه بر این، حرکت به سمت بالا در نزدیکی سطح مقاومت کانال متوقف شد. سد مذکور، که در حال حاضر در حدود منطقه ۱۹۷۲ دلاری است، اکنون باید به عنوان یک نقطه محوری عمل کند، که در بالای آن گاوها می توانند برای بازپس گیری علامت روانی ۲۰۰۰ دلاری حرکت کنند.

تماشا کنید: فارکس چیست ؟ چگونه در بازار فارکس معامله کنیم ؟

از طرف دیگر، منطقه ۱۹۴۶-۱۹۴۵ دلاری اکنون به نظر می رسد از نزولی فوری جلوتر از منطقه ۱۹۳۴ دلاری و منطقه ۱۹۲۸ دلاری محافظت می کند. منطقه ۱۹۲۸ دلاری با مرز پایین کانال فوق منطبق است، که در صورت شکسته شدن قاطعانه، سوگیری به نفع معامله گران نزولی تغییر خواهد کرد. پس از آن طلا می تواند کاهش را به سمت سطح حمایت متوسط ​​۱۹۱۵ دلاری تسریع بخشد و در نهایت به منطقه ۱۹۰۰ تا ۱۸۹۰ دلار سقوط کند. برخی از فروش های متعاقب، زمینه را برای کاهش به سمت حمایت مربوطه بعدی در نزدیکی منطقه ۱۸۷۲-۱۸۷۰ دلاری فراهم می کند.

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید