تحلیل تکنیکال GBP/USD – آسیب پذیر در زیر ۱٫۳۱۰۰

تحلیل تکنیکال GBP/USD - آسیب پذیر در زیر 1.3100
تجارت آفرین

جفت GBP/USD در این هفته تا زمانیکه خریداران در روز سه شنبه تحت فشار قرار گرفتند انعطاف‌پذیر بود. دلیل ضعف پوند در مقابل دلار عوامل روانی بازار ناشی از بخران اکراین بود و به موارد تکنیکال ارتباطی نداشت.

تماشا کنید: نحوه ورود به دنیای فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

با توجه به تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه، اعتماد سرمایه‌گذاران به دلیل افزایش تنش‌ها بر سر رشد اقتصاد جهانی کاهش یافته است.

علاوه بر این، بازارها تأثیر بالقوه سیاست انقباضی فدرال رزرو قیمت گذاری میشوند، زیرا سیاستگذاران قدرتمندترین بانک مرکزی جهان پیشنهاد می کنند که کاهش ترازنامه و همچنین افزایش بیشتر نرخ بهره می تواند در نشست آتی ماه مه روی میز باشد.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال GBP/USD - آسیب پذیر در زیر 1.3100
نمودار ۴ ساعته GBP/USD

در مقیاس ساعتی، GBP/USD الگوی مثلث متقارن را پس از یک تلاش ناموفق در مرز بالایی الگوی نمودار به سمت پایین شکست. مرز بالایی مثلث متقارن از ارتفاع ۲۵ مارس در ۱٫۳۲۲۵ قرار می گیرد در حالی که مرز پایینی از ۲۹ مارس پایین در ۱٫۳۰۵۱ مشخص شده است. معمولاً یک تلاش ناموفق برای شکست مثلث متقارن نشان دهنده فشار فروش و در نهایت یک معکوس نزولی است.

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به سرعت به محدوده نزولی ۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰ رسیده است که به فیلترهای نزولی می افزاید.

تلاقی نزولی بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ دوره ای (EMA) در ۱٫۳۱۲۰ خون تازه ای به فروشندگان تزریق کرده است.

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید