تحلیل تکنیکال EUR/USD – همچنان پایین تر از ۱٫۰۹۰۰

تحلیل تکنیکال EUR/USD - همچنان پایین تر از 1.0900

EUR/USD پس از گذراندن سشن آسیایی در کانال باریکی در حدود ۱٫۰۹۰۰، با فشار نزولی جدیدی مواجه شد. پیش از انتشار اطلاعات ZEW برای منطقه یورو و آلمان، یورو برای یافتن تقاضا در بحبوحه جو بد بازار با مشکل مواجه است.

تحلیل تکنیکال EUR/USD

تحلیل تکنیکال EUR/USD - همچنان پایین تر از 1.0900

نرخ ۱٫۰۸۶۰ به عنوان سطح حمایت کلیدی برای EUR/USD دیده می شود. اگرچه این جفت در هفته گذشته و اوایل سه‌شنبه به زیر این سطح سقوط کرد، اما نتوانست یک کندل استیک چهار ساعته را به زیر آن ببندد. اگر این حمایت شکست بخورد، ۱٫۰۸۳۵ (پایین ترین سطح ۸ آوریل) می تواند به عنوان حمایت موقت جلوتر از ۱٫۰۸۰۰ (سطح روانی) دیده شود.

در جهت صعودی، ۱٫۰۹۰۰ (سطح روانی) اولین مانع قبل از ۱٫۰۹۴۰ (فیبوناچی اصلاحی ۲۳٫۶% آخرین روند نزولی، میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره ای در نمودار چهار ساعته) و ۱٫۰۹۸۰ (فیبوناچی ۳۸٫۲% اصلاحی، میانگین متحرک ساده ۱۰۰) را تشکیل می دهد.

در همین حال، اندیکاتور RSI نزدیک به ۴۰ باقی می‌ماند که نشان می‌دهد این جفت قبل از اینکه از نظر تکنیکال بیش از حد فروش شود، فضای بیشتری در جهت نزولی دارد.

تحلیل تکنیکال EUR/USD در طول روز بروزرسانی میشود.

تقویم اقتصادی امروز

تقویم اقتصادی فارکس امروز - 12 آپریل

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

وقتیکه به تحلیل تکنیکال EUR/USD میپردازید باید حتما تقویم اقتصادی روز را مدنظر داشته باشید. به همین دلیل در اینجا بصورت روزانه تقویم اقتصادی فارکس را نشان میدهیم .

تماشا کنید : نحوه ورود به فارکس – ثبت نام در فارکس چگونه است

EUR/USD پس از اینکه روز دوشنبه نتوانست بالای ۱٫۰۹۰۰ باقی بماند، بار دیگر به سمت نزولی چرخید. این جفت در حال آزمایش سطح حمایت کلیدی روی ۱٫۰۸۶۰ است و در صورتی که این سطح به مقاومت تبدیل شود، می تواند لغزش خود را افزایش دهد.

مار را در آپارات دنبال کنید: کانال آپارات تجارت آفرین

دیروز کاهش شدیدی که در شاخص‌های اصلی وال استریت مشاهده شد، موجب تقویت ارزش دلار در نیمه دوم روز دوشنبه شد و یورو/دلار آمریکا را مجبور کرد تا سودهای بهبود روزانه خود را از بین ببرد. علاوه بر فضای بازار ریسک گریز، افزایش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده موجب تقویت دلار شده است.

نظرسنجی انجام شده توسط رویترز نشان داد که ۸۵ نفر از ۱۰۲ اقتصاددان مورد نظر انتظار داشتند که فدرال رزرو در ماه می نرخ بهره را ۵۰ واحد پایه (bps) افزایش دهد. ۵۶ نفر از آنها شاهد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن ۵۰ واحد بر ثانیه دیگر بودند.

امروز، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش تورم ماه مارس را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مارس به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر یعنی ۸٫۵ درصد برسد. انتشار CPI قوی تر از حد انتظار می تواند در را برای یک سطح بالاتر در شاخص دلار آمریکا (DXY) باز کند. از سوی دیگر، اعلام تورم پایین می تواند باعث اصلاح DXY شود و به EUR/USD کمک کند زیان خود را محدود کند.

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید