تحلیل تکنیکال EUR/USD – سقوط به سمت 1.0850

تحلیل تکنیکال EUR/USD - سقوط به سمت 1.0850

جفت ارز EUR/USD افت خود را به سمت 1.0850 افزایش می دهد. دلیل این کاهش افت سفارشات کارخانجات آلمان در فوریه بود. بازارها با ریسک پایین معامله می‌کنند و دلار آمریکا همچنان در حال افزایش است. این موضوع احتمالا باعث افزایش تمایلات Hawkish فدرال رزرو میشود.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال EUR/USD - سقوط به سمت 1.0850

یورو/دلار آمریکا تحت فشار است، اما در قیمت زیر 1.0900 متوقف شده است. این امر باعث ایجاد چشم انداز تصحیح قابل توجه در روند نزولی ساعتی می شود که در این صورت خرس ها (فروشندگان) می توانند در نرخی بهتر وارد بازار شوند.

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

نمودار روزانه قیمت را در آستانه یک سقوط آزاد نشان می‌دهد. البته تنها اگر خرس‌ها بتوانند نرخ را زیر رقم 1.09 نگاه دارند. این نرخ پایین‌ترین سطح از 11 مارس تا به امروز است.

در نمودار 4 ساعته EUR/USD، اندیکاتور RSI به زیر سطح 30 رسیده است که نشان از ورود قیمت به ناحیه فروش افراطی است. بازار در زیر میانگین متحرک نمایی 50 دوره ای و میانگین متحرک های 100 و 200 دوره ای در حال حرکت است. قیمت از کانالی که از حدود 1 ماه پیش در آن حرکت میکرد به سمت پایین خارج شده است.

بخوانید: بهترین بروکرهای فارکس – بررسی بروکرهای برتر فارکس در سال ۲۰۲۲

تمام موارد ذکر شده نشان از ضعف این جفت ارز و احتمال سقوط بیشتر را میدهد.

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید