10 مدل از افرادی که میتوانند تجارت شما را نابود کنند.

10 مدل از افرادی که میتوانند تجارت شما را نابود کنند.

اگر شما به دنبال داشتن یک تجارت فوق العاده هستید باید درباره اینکه چه کسانی را وارد بازی تجارت خود می کنید بسیار محتاط باشید.

احساسات و رفتارهایی که شما با آن در اجتماع مواجه هستید از لحاظ ساختار بسیار شبیه به مدل گسترش ویروس آنفولانزا است. هر انسان مثبتی که شما وارد زندگیتان میکنید شانس شما را برای موفقیت تا 11 درصد افزایش میدهد, این تخمین بر اساس تحقیقی به نام “احساسات به مثابه یک بیماری عفونی در اجتماعات بزرگ” در سال 2010 میباشد.

یک نگاهی متخصر به این مقاله به شما این را نشان میدهد که تنها یک دوست غمگین کفایت میکند که شانس شما برای ناخوشنود بودن دو برابر گردد.

اینکه بدانید چه کسی را وارد بازی کنید و چه کسی را راه ندهید همیشه کار آسانی نیست. اما با کمی ممارست شما میتوانید از افرادی که قادر به ویران کردن تجارت شما هستند دوری کنید. در اینجا ما به 10 نمونه از افرادی که شما در هنگام شروع یک تجارت باید از آنها فاصله بگیرید اشاره میکنیم. این افراد میتوانند کارمند و یا مشتری باشند.

1 . آژیرها

آژیرها افرادی هستند بسیار دوست داشتنی و فریبنده. آنها میتوانند حواس شما را از کار پرت کنند. بیشتر از هر کسی دیگر این گروه میتوانند تمرکز شما را بدزدند و تلاشهای شما را از مسیر خارج کنند.

بسیار آینده های امیدوارکننده ای به خاطر آژیرها قربانی شده است. خیلی افراد مجبور به فروش تجارتشان با قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی آن شده اند. خیلی ها  توسط این گروه با وعده اینکه سریعتر پولدار میشوند و یا دلیلهای دیگر از مسیر اصلی تجارت خود منحرف شده اند. اجازه ندهید این اتفاق برای شما رخ دهد. اجازه ندهید این افراد دوست داشتنی باعث شوند که شما از یاد ببرید : تجارت شما میتواند یک چیز فوق العاده ای به دنیا معرفی کند.

2. بزها

بزها افرادی هستند که شخصیت کاریزماتیک بزرگی دارند, خیلی صحبت میکنند و به نظر خیلی خوش شانس میایند و میتوانند هر کاری را انجام دهند. این افراد نقاط قوت زیادی دارند.

اما مشکل اینجاست که آنها قدرت حرکتشان در مسیرهای انحرافی بیشتر میباشد. بزها در واقع زیاد جاه طلب نیستند و بیشتر ترجیح میدهند افراد را قانع کنند که تصمیمات نا درست بگیرند. اگر شما خودتان را در جایگاهی میبینید که همیشه در حظور فردی خاص تصمیمات اشتباه کاری میگیرید, بدانید زمان آن رسیده که آن فرد را از تجارتتان خارج کنید.3. فیل ها

فیل ها هیچ وقت فراموش نمیکنند. فیل ها کسانی هستند که به شما این اجازه را نمیدهند شکستهای گذشته را فراموش کنید و آنها را پشت سر بگذارید. آنها به شما اجازه نمیدهند بدون توجه به خرابکای های گذشته خود و اینکه چه کسی بودید رو به جلو حرکت کنید.

به فیلها اجازه ندهید شما را رو به عقب و به سمت گذشته بکشند. هر کسی شکست میخورد به خصوص کارآفرینان. اگر شکست خورده اید یعنی در ازای آن چیزی یاد گرفته اید. پس از ریل خارج نشوید و رو به جلو حرکت کنید.

4. متنفرین

متنفرین افرادی هستند که میخواهند همیشه در جایگاه بالایی باشند اما حاظر نیستند که برای به آنجا رسیدن تلاش کنند. در عوض آنها سعی میکنند با پایین کشیدن بقیه افراد دور و بر, خود را در جایگاه بالا جلوه دهند.

متنفرین همیشه بازنده هستند اما آنها میتوانند به عنوان یک “انگیزه غیرطبیعی” برای افراد سازمان شما باشند. به متنفرین اجازه ورود به تجارتتان را ندهید اما از آنها بعنوان یک انگیزه برای اینکه تجارتتان را قدرتمند کنید استفاده کنید.

5. خود شیفته ها

خود شیفته ها افراد با استعدادی هستند که خیلی فعالیت نمیکنند زیرا نمیخواهند خود را مصرف کنند. آنها همچنین کارایی بسیار پائینی در کارهای گروهی دارند.

خود شیفته ها ممکن است شما را ترغیب به بزرگ نمایی تجارتتان کنند, که ایده کاملا نا مناسبی است. وقتی یک تجارت را آغاز میکنید مهمترین نکته شفافیت و اعتبار است. سعی نکنید چیزی را بزرگتر از آن چه که هست نشان دهید و از جلوه دادن چیزی که نیستید اجتناب کنید . در عوض واقعی باشید. این افراد شاید در کمپانیهای بزرگ مانند اپل و گوگل تا سرحد توان فعالیت کنند ولی برای شروع کار شما بسیار نامناسب هستند. خودشیفتگان را در شروع کار به تجارت خود وارد نکنید و بر روی اعتبارتان تمرکز کنید نه برروی جلوه سازی کردن.

 6. شغالان

وقتی که شما یک تجارت رو شروع میکنید شاید مجبور باشید با کسی کار کنید که یا شما نمیتوانید او را تحمل کنید و یا او توانایی تحمل شما را ندارد. اگر بسیار محتاط نباشید این میتواند عاقبت بسیار مخربی داشته باشد.

سعی کنید متوجه شوید آیا آن چیزی که شما در شغال دوست ندارید  همان چیزی نیست که شما در خودتان هم دوست ندارید, و شاید هم چیزی است که شما خیلی آن را در خودتان دوست دارید. هر کدام از آنها که است یک جای هویت شما مشکل دارد و تنها راه حلی که وجود دارد این است که به آینه نگاه کنید نه به شغال.

شاید فرد مخالف شما به شیوه ای بتواند راهنمای شما باشد یا به قول معرف شاید که عدو سبب خیر شود. اگر که شما با یک شغال شروع به یک تجارت کردید از او استفاده کنید تا درباره خود بیشتر بدانید. وقتیکه این کار را انجام دادید او دیگر شغال نخواهد بود.

7. مارس

مارس خدای جنگ یونانی میباشد. افراد با تیپ مارس عاشق مناقشه و ضدیت هستند. آنها عاشق درام و برنده شدن به هر قیمتی هستند, حتی زمانیکه چیزی برای برنده شدن وجود ندارد. وقت گذاشتن برای تصحیح کردن و یا درک کردن مارس ها به نوعی تلف کردن وقت میباشد. بهتر است شما این افراد را از تجارت خود دور نگه دارید.

8. دایانوس

دایانوس خدای خوش گذرانی و مهمانی یونانی میباشد. افرادی با تیپ دایانوس به دنبال خوشگذرانی هستند و تحمل چیزی به جز خوشنودی و خوشحالی را ندارند.

وقتی چنین افرادی را وارد تجارت خود میکنید بسیار مراقب باشید زیرا اگر مبنا لذت بردن باشد مقصد آن اطلاف وقت و درگیری همیشگی و بیهودگی است. این بسیار مهم است که شما دوستانی داشته باشید و لذت ببرید اما هرگز نباید شروع تجارتتان را با موزیک آخر شب قربانی کنید.

9. گربه های سیاه

برخی افراد میتوانند که وارد یک تجارت شوند و به آن رونق بدهند. بعضی ها هم میایند و آن را از بین میبرند. گربه سیاه ها همیشه دیرتر هستند. آنها مثل افرادی میمانند که یه ابر سیاه همیشه و هر کجا که میرونددور خودشان دارند. این افراد افراد بد شانس هستند که همیشه منفی و افسرده میباشند. احساس بدی برای این افراد نکنید. قسمت عجیب اینجاست که آنها همیشه گوشه مینشینند. شما اجازه بدهید که یک گوشه بنشینند اما نه گوشه ای در کسب و کار شما.

10. گربه های چاق

گربه های چاق افرادی هستند که وارد تجارت شما میشوند, کلی پول میریزند و به شما همه دنیا را پیشنهاد میدهند. چه این افراد فرشتگان سرمایه گذار باشند چه سرمایه گذاران شرکتهای بزرگ, اجازه ندهید که برق پولشان شما را از این حقیقت که  آنها به دنبال کنترل شرکت شما و پول در آوردن از شما میباشند دور کند.

بسیار مراقب باشید که چه کسی را وارد بازی میکنید. شما بسیار زحمت کشیده اید و نباید نظاره گر این باشید که برند و شهرت شما داخل شعله هایی بسوزد که فتیله آن زیر پنجه گربه چاق است.

نظرات خود را درباره این مقاله با ما در میان بگذارید.


10 مدل از افرادی که میتوانند تجارت شما را نابود کنند.


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

6 دیدگاه

  • مقاله خوبی است ودر مورد اسامی حیوانات اغلب مصداق دارند بز به عنوان نژاد از گوسفندان ازهمه زرنگتر به نظر میاید ولی اخرالامر همان گوسفند است .فیل ها حافظه بسیار قوی دارند واگر بدی به انها شده باشدفراموش نمیکنند.شغالها همیشه مزاحم شیر ها وشکارچیان بعد از شکار هستند وتحمل انها برای شیر غیر قابل تحمل است و……

  • به خاطر نظر سارا اين مقاله رو خوندم ولي به نظر من متن خوبي داره، البته نميدونم دليل استفاده از فيل و شغال و … چيه. احتمالا اين متن ترجمست. كلا جالبه و حقيقت و ميگه

  • … شغال و فیل و بز چیه؟ مترجم باید دقت میکرد که کلمات این چنینی کنایه از شخصیتی خاص داره. نه اینکه ترجمه تحت اللفظی اون کلمات را بذاره.

دیدگاهتان را بنویسید