10 نکته برای رهبران خانم برای افزایش مهارت متقاعد سازی 

10 نکته برای رهبران خانم برای افزایش مهارت متقاعد سازی 
تجارت آفرین

 

این مقاله را خانم “ایوون گو” درباره افزایش مهارتهای متقاعد سازی برای رهبران خانم نوشته اند. در این مقاله ایشان میگویند که : در حالیکه در سالهای اخیر ما زنان گامهای بزرگی را در راستای رهبری تجارتها برداشته ایم، هنوز هم با فشار رقابتی شدیدی از طرف همکاران آقا و همچنین دیگر همکاران خانم روبرو هستیم. اینکه ما چه مقدار توانایی متقاعد سازی داریم در تمامی مسائل، چه زمانیکه در حال پاسخگویی به سئوالات یک سرمایه گذار احتمالی هستیم و چه زمانیکه در حال درخواست برای افزایش حقوق هستیم میتواند نقش بسیار حیاتی بازی کند). در زیر به 10 مورد از مواردی که خانم ها میتوانند برای افزایش مهارتهای متقاعد سازی خود استفاده کنند اشاره میکنیم.

 

1. از قدرتهای خود بهره گیرید

مطالعات “کالیپر” مشخصاً به شاخصه هایی از قبیل ابراز وجود، تمایل قبول ریسک و همدلی بعنوان نکات موثر و مفید برای رهبران خانم اشاره میکند. به جای سرکوب کردن این خصایص،خانم ها میبایست یاد بگیرند که از آنها در محیطهای کاری بعنوان ابزارهایی با ارزش برای پیش برد کارهایشان استفاده کنند.
یک رهبر خانم میتواند از توانایی خود برای خواندن عکس العمل دیگران استفاده کند و از آن برای جلب توجه افراد استفاده کند. به جای فشار آوردن به دیگران برای نشان دادن نقطه نظرشان، خانمها میتوانند بسیار ملایم تر این تکنیک را اجرا کنند که این خود یک کیفیت رفتاری بسیار موثری میباشد.

2. نقاط مشترک پیدا کنید

شما به احتمال زیاد نقاط مشترکی زیادی با افرادی که در طول روز با آنها برخورد میکنید دارید. چه این یک عقیده مشترک درباره افتضاح بودن هوای امروز باشد و چه تفریحات مشترک و غیره. شما میبایست این نقاط مشترک را پیدا کنید و از آنها برای وارد شدن به حریم افراد استفاده کنید. وقتی شما ارتباطی در سطح شخصی ایجاد میکنید افراد مسائل بیشتری را برای شما بازگو میکنند.

3. مشکلی را حل کنید

ابتدا قبل از اینکه محصولی را به مشتری معرفی کنید، چند سئوال بپرسید. اطلاعات مهمی که میتوانند برای متقاعد سازی مشتری مورد استفاده قرار گیرند را استخراج کنید. سپس از همان اطلاعات برای نشان دادن محصول خود استفاده نمائید. چنانچه به دنبال جذب سرمایه گذار هستید، ابتدا دریابید که چه نوع تجارتی مد نظر او میباشد، سپس توضیح دهید که چگونه طرح و تجارت شما دقیقاً به خواسته های او پاسخ میدهد.

4. برای بحث آماده باشید

هرچه بیشتر در یک صنعت فعالیت کنید، مباحث بیشتری بر ضد آن خواهید شنید. در طی زمان، شما یک انباری پر از جواب برای حمله به شکایتها و جدلها آماده خواهید ساخت. یکی از ابزارهای مهم متقاعد سازی، توانائی شما برای جواب دادن به استدلالهای مخالف با توضیحات قانع کننده است. قبل از اینکه خود را در یکی از این بحث ها و جدل ها قرار دهید مطمئن شوید که برای تمام استدلالهای مخالف آمادگی کامل دارید.

مرتبط: قدرتمندترین و موفق ترین زنان دنیا در سال 2018 

5. ایستادگی کنید

افراد حرفه ای از تعامل با افرادی که روحیات شکننده ای دارند اجنتاب میکنند. ایستادگی و پافشاری میتواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد به خصوص زمانیکه یک پیگری با زمان بندی مناسبی نیز همراه باشد. اگر چه ممکن است گذر زمان شرایط افراد را تغییر دهد اما با پیگیری مودبانه میتوانید به آنچه برای آن تلاش میکنید دست پیدا کنید.

6. تحقیق کنید

بیشتر افرادی که در طول روز با آنها ملاقات میکنید در وحله اول به زندگی شخصی خودشان علاقه مند هستند. بیشتر ذهن یک فرد درگیر تجارت و خانواده خود است. قبل از اینکه با کسی برخوردی داشته باشید درباره او تحقیق کنید و در این زمان است که میتوانید از مرحله شخصی با او تعامل داشته باشید و نظر او را جلب کنید. آن زمان هنگامیکه وارد یک جلسه میشوید میدانید که فرد مورد نظر شما به چه مسائلی علاقه دارد و میتوانید با او ارتباط موفقتری برقرار کنید.

7. نت برداری کنید

افراد حرفه ای در طول یک روز کاری ممکن است با چندین فرد مختلف ملاقات کنند و همیشه آنها را از بخاطر آوردنشان شگفت زده میکنند. تلاش کنید که نامها و اطلاعات مهم افرادی که ملاقات میکنید را به خاطر بسپارید. این اطلاعات میتواند نام فرزندان، غذای مورد علاقه و مسائلی که قبلاً درباره آن بحث کرده اید باشند. بهتر است قبل از اینکه در یک مجلسی به فردی نزدیک شوید این اطلاعات را با خود یک بار مرور کنید.

8. اسامی افراد را زیاد استفاده کنید

هر فردی به صورت ناخود آگاه به نام خود واکنش نشان میدهد. وقتی شما اسم کسی را یاد گرفتید از آن در طول یک مصاحبه متناوباً استفاده کنید البته بدون اینکه این کار شما زیادی به چشم بیاید. بسیاری از افراد تاثیر گذار در دنیا از این تکنیک استفاده میکنند.

9. از تکنیک “انعکاس رفتار” استفاده کنید

تحقیقات نشان داده اند که زبان بدن (حالات حرکتی بدن) نقش بسیار حائز اهمیتی در یک ارتباط بازی میکنند. “تکنیک انعکاس رفتار” یکی از مشهورترین تکنیکها در برقراری مناسبات و توافقات است. هنگامیکه در حال صحبت کردن با فردی هستید میتوانید حرکات بدن خود را به صورت زیرکانه ای با حرکات بدن او همسان سازید. برای مثال اگر او وزنش را بروی روی یک پایش می اندازد شما نیز میتوانید این کار را انجام دهید. همچنین شما باید سعی کنید که حجم صدای خود را نیز با صدای فردی که در حال صحبت کردن هستید همسان سازید تا این باور بوجود بیاید که هر دو در یک مکان و با یک رویکرد در حال صحبت کردن هستید.

10. اعتماد بنفس داشته باشید

اعتماد بنفس یک عنصر اصلی در موفقیتهای تجاری است. زمانیکه شما از خود ترس نشان میدهید، دیگران آن را بعنوان یک نقظه ضعف میبینند. به جای آن با دیگران با اعتماد به نفس معاشرت کنید و بدانید که دقیقاً در حال انجام چه کاری هستید.

امروزه افراد حرفه ای برای متقاعد سازی دیگران چالش بزرگی را پیش رو دارند. با نگه داشتن اعتماد به نفس و تمرین تکنیکهای متقاعد سازی خانم های تاجر میتوانند تسلط کاملی در تمام جلسات تجاری داشته باشند و این میتواند نقطه قوتی برای شما برای موفقیت در تجارتتان باشد.


10 نکته برای رهبران خانم برای افزایش مهارت متقاعد سازی 


تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید