پیش بینی و تحلیل تکنیکال EUR/USD – نزولی

نمودار 4 ساعته EUR/USD مارچ 20 20200
  • شاخص دلار آمریکا DXY، زنجیره برد 5 هفته ای را شکست، اما ممکن است روند صعودی از سر گرفته شود.
  • جفت ارز EUR/USD خسته به نظر می‌رسد و قیمت‌ها برای ادامه روند کاهشی آماده به نظر می‌رسند.

شاخص DXY دلار آمریکا – پیش بینی تکنیکال: صعودی

شاخص DXY هفته گذشته با از دست دادن تقریباً یک درصد، زنجیره برد 5 هفته‌ای را شکست. با این حال، دلار در ماه مارس حدود 1.5 درصد بالاتر است. افزایش میانگین متحرک ساده 20 روزه پس از اینکه خرس ها در اوایل هفته از طریق خط روند صعودی پیش رفتند، سطح حمایت قیمت ها بود. به نظر می رسد سطوح فیبوناچی اصلاحی 23.6% و 38.2% حمایت و مقاومت متوسطی را ارائه می دهند.

شکستن بالاتر از سطح 23.6 درصد فیبوناچی، در را برای خریداران باز می کند تا به بالاترین سطح سال 2022 یعنی 99.41 حمله کنند. اگر قیمت ها بتوانند آن سطح را پاک کنند، این می تواند یک شکست تازه ایجاد کند. سطح روانی 100 – که از 18 می 2020 در آن معامله نشده است – مانع بزرگ بعدی خواهد بود. به نظر می رسد خط MACD در مسیر عبور از خط سیگنال خود قرار دارد، یک علامت صعودی که ممکن است مقداری افزایش قیمت را ایجاد کند.

نمودار 4 ساعته دلار آمریکا (DXY)

نمودار 4 ساعته دلار آمریکا (DXY)

پیش بینی تکنیکال EUR/USD: نزولی

هفته گذشته یورو در برابر دلار آمریکا به پیروزی رسید و 1.23 درصد افزایش یافت که اولین افزایش هفتگی از ژانویه است. با این حال، قیمت‌ها نزدیک به پایین‌ترین حد سالانه که در اوایل ماه جاری تعیین شده بود، باقی می‌ماند. EUR/USD به بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه خود صعود کرد، اما به سرعت از آن صرف نظر کرد. اگر قیمت ها موفق به حرکت بالاتر شوند، خریداران با SMA 50 روزه نزدیک به 1.1245 روبرو خواهند شد.

بخوانید: کسب درآمد از فارکس به زبان ساده

با این حال، یک الگوی پرچم نزولی شکل گرفته است. اگر قیمت‌ها به زیر سطح حمایت برسد، ممکن است منجر به ادامه نزولی شود. پایین ترین سطح 2022 در 1.0804 اگر چنین اتفاقی بیفتد، در کانون توجه قرار می گیرد و احتمالاً مسیری را برای آزمایش پایین ترین سطح 2020 در 1.0636 باز می کند. خط MACD اخیراً از زیر خط سیگنال خود عبور کرده است و این نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است تمام شده باشد.

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس

نمودار 4 ساعته EUR/USD

نمودار 4 ساعته EUR/USD مارچ 20 20200
تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید