تحلیل EUR/USD – تا زمانی که حمایت 1.1040 حفظ شود، یورو صعودی خواهد بود

تحلیل EUR/USD - تا زمانی که حمایت 1.1040 حفظ شود، یورو صعودی خواهد بود
  • EUR/USD پس از صعود به بالای 1.1100 وارد مرحله تثبیت شده است.
  • فضای ریسک گریز بازار، صعود این جفت ارز را در اوایل جمعه محدود می کند.
  • اگر این جفت ارز به زیر 1.1040 سقوط کند، فروشندگان می توانند اقدام کنند.

EUR/USD پس از صعود به بالاترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته در 1.1138 در روز پنجشنبه، برای حفظ حرکت صعودی خود تلاش میکند. بااین وجود این جفت ارز در اوایل روز جمعه بسیار محتاط حرکت کرده است. اما اگر خریداران به دفاع از سطح حمایت 1.1040 ادامه دهند، می تواند قدرت خود را بازیابد.

بخوانید: چگونه بانک های مرکزی بر بازار فارکس تاثیر میگذارند

بهبود حال و هوای بازار در روز پنجشنبه به واحد پول اروپا کمک کرد تا قدرت بیشتری پیدا کند. علاوه بر این، جفت یورو/ پوند پس از آنکه بانک انگلستان (BOE) در بیانیه خود نسبت به افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل کرد به شدت افزایش یافت. این سیاست موجب تقویت بیشتر یورو شد.

تماشا کنید: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد – آموزش تصویری فارکس

با این حال، تغییر منفی که در ریسک پذیری سرمایه گذاران مشاهده میشود، به دلار اجازه می‌دهد در برابر رقبا انعطاف‌پذیر بماند و صعود یورو/دلار را در جلسه اروپا محدود کند.

مقامات روسیه و اوکراین این دیدگاه را رد کردند که پیشرفت قابل توجهی در جهت توافق صلح داشته اند. در همین مورد، رویترز اواخر پنجشنبه گزارش داد که یک مقام غربی فکر می‌کند هنوز شکاف بزرگی در مذاکرات وجود دارد. علاوه بر این، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت: «روسیه ممکن است به حمله شیمیایی با سلاح های شیمیایی فکر کند.»

مرتبط: کسب درآمد از فارکس به زبان ساده

در صورتی که خبرهای اخیر در اوکراین به تشدید بیشتر درگیری ها اشاره می کند، سرمایه گذاران احتمالا از دارایی های پرریسک قبل از آخر هفته دوری خواهند کرد. در همین حال، یورو/دلار آمریکا بیش از 100 پیپ به صورت هفتگی افزایش یافته است، که نشان می‌دهد این جفت ارز ممکن است در بحبوحه سود گرفتن در اواخر روز جمعه، صعود به سمت بالاتر را دشوار کند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال EUR/USD

تحلیل EUR/USD - تا زمانی که حمایت 1.1040 حفظ شود، یورو صعودی خواهد بود

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار چهار ساعته علیرغم اینکه در ساعات معاملاتی آسیا اندکی پایین تر بود، به راحتی بالای 50 باقی مانده است.

سطح 1.1040 (میانگین متحرک ساده 100، فیبوناچی اصلاحی 50% آخرین روند نزولی) حمایت مهمی را برای این جفت تشکیل می دهد. در صورتی که فروشندگان موفق شوند جفت را به پایین تر از این سطح بکشانند و آن را در آنجا نگه دارند، نزول بیشتری در پایین سطح 1.1000 (سطح روانی، فیبوناچی اصطلاحی 38.2٪، میانگین متحرک 50) مشاهده خواهد شد.

در سمت صعودی، اگر EUR/USD در بالای 1.1080 ثابت بماند (فیبوناچی 61.8% اصلاحی)، می تواند قبل از معطوف کردن توجه خود به 1.1200 (سطح روانی، SMA 200) 1.1140 (بالاترین سطح پنج شنبه، سطح ثابت) را هدف قرار دهد.

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید