تحلیل تکنیکال EUR/USD روز 15 مارس

نمودار روزانه یورو/دلار 15 مارچ

تحلیل تکنیکال یورو دلار – جفت ارز اصلی فارکس اولین روز معاملاتی هفته جدید را صعودی سپری کرد و حتی سعی کرد تا سطح مهم روانی و تاریخی 1.1000 را نیز پشت سر بگذارد. در مورد اینکه آیا این سطح کامل شکسته شده است یا نه، کمی بعد در بخش تحلیل تکنیکال بررسی میکنیم. اما فعلا به طور خلاصه در مورد عوامل بیرونی و اتفاقات امرو صحبت میکنیم.

مرتبط: کسب درآمد از فارکس به زبان ساده

بیایید با گزارش‌های اقتصاد کلان امروز شروع کنیم، زیرا نمیتوان تصمیم فدرال رزرو آمریکا (FRS) و کنفرانس مطبوعاتی رئیس آن را در این هفته نادیده بگیریم. در عین حال به سایر گزارش‌های کلان اقتصادی توجه نیز باید توجه کنیم.

با نگاهی به تقویم اقتصادی امروز، می‌توان داده‌های مربوط به تولید صنعتی منطقه یورو و همچنین شاخص احساسات تجاری از موسسه ZEW برای منطقه یورو و آلمان را برجسته کرد. این اخبار که ساعت 13:30 بوقت تهران آماده انتشار خواهد بود. در ایالات متحده امروز، تمرکز سرمایه گذاران روی گزارش های شاخص قیمت تولید کننده خواهد بود. همچنین توجه معامله گران به شاخص فعالیت در بخش تولید از سوی فدرال رزرو نیویورک نیز است.

مرتبط: آموزش رایگان فارکس از صفر تا صد

در مورد عوامل خارجی، عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین که منجر به تحریم‌ها علیه روسیه شده است. اما شرکای اروپایی روسیه کاملاً با این تحریم ها همراهی نکرده اند. زیرا این وضعیت به نفع هیچکس از جمله خود اروپایی ها نیست. به نظر می رسد که همه طرف ها از عرضه گاز ارزان روسیه راضی بودند، اما پس از آن ژئوپلیتیک مداخله کرد، یعنی درگیری بین روسیه و اوکراین، که باعث شد کشورهای اروپایی تحریم هایی از جمله تحریم بخش هیدروکربن روسیه را آغاز کنند. در نتیجه، اکنون شاهد افزایش روزافزون قیمت نفت و گاز هستیم.

نمودار روزانه EUR/USD

نمودار روزانه یورو/دلار 15 مارچ

در معاملات دیروز، خریداران، قیمت یورو را افزایش دادند و حتی تا سطح نمادین 1.1000 هم رفتند. با این حال، در حال حاضر در نزدیک شدن به نرخ 1.0994 معامله میشود. همانطور که انتظار میرفت قیمت با مقاومت شدید فروشندگان مواجه شده و مجبور به عقب نشینی شده است.

معاملات در 14 مارس به زیر خط قرمز Tenkan اندیکاتور ایچیموکو و سطح 1.0958 پایان یافت که قبلاً بعنوان سطح مقاومت در نظر گرفته می شد و حداکثر نرخ معاملات در 8 مارس را نشان میدهد. با توجه به سایه بالایی نسبتاً چشمگیر شمع دیروز، به نظر می رسد که خریداران یورو قدرت را از دست داده اند و اکنون کنترل روند بار دیگر به خرس ها واگذار شده است.

مرتبط: اصطلاحات فارکس – مهمترین اصطلاحات فارکس که هر معامله گری باید بداند

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، یورو/دلار در حال حاضر به بالاترین سطح دیروز رسیده است و در تلاش است تا آنها سطح را دوباره را لمس کند. کاملاً ممکن است که امروز جفت ارز اصلی بازار فارکس دوباره سعی کند سطح 1.1000 را آزمایش کند و حتی به سطح بالای آن وارد شود.

چنین روند معاملاتی را می‌توان به‌عنوان تصحیح جفت ارز قبل از تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ‌ها و تمایل بازار برای افزایش جفت ارز به منظور فروش آن با قیمت‌های بهتر در نظر گرفت.

نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته یورو دلار 15 مارچ

در نمودار چهار ساعته EUR/USD، می بینیم که نرخ هم اکنون از میانگین متحرک ساده 50 روزه به بالا حرکت کرده و در تلاش برای ادامه روند صعودی خود است. اگر این تلاش ها موفقیت آمیز باشد، باید انتظار حرکتی به سطح مقاومت 1.1043 و میانگین متحرک نمایی را داشته باشیم که روی 1.1062 است.

آیا میخواهید دربازار فارکس معامله کنید ولی نمیدانید چگونه : پست نحوه ورود به فارکس را مطالعه کنید و با ورود به بازار فارکس جفت ارزها را خرید و فروش کنید.

اگر در منطقه قیمتی 1.1040-1.1060 شاهد الگوهای کندل معکوس نزولی روی این نمودار یا نمودارهای ساعتی باشیم، توصیه می کنم باز کردن پوزیشن های فروش را در نظر بگیرید. اگر کندل فعلی نزولی خاتمه یابد و به زیر سقف های دیروز در 1.0994 بسته شود، سیگنالی برای باز کردن معاملات فروش خواهد بود.

در خاتمه، یک بار دیگر متذکر می شوم که به نظر شخصی من، ایده اصلی معاملات همچنان فروش است، که بهتر است در حضور سیگنال های ذکر شده در بالا موقعیت های فروش باز شوند.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده اصلی آن است و ممکن است منعکس کننده نظرات تجارت آفرین نباشد. 

تجارت آفرین
علی قانعی
نویسندهعلی قانعی
سردبیر و نویسنده در سایت تجارت آفرین. متخصص بازار فارکس، سرمایه گذاری در بازارهای مالی بین المللی و معامله در فارکس و ارزهای دیجیتال.

دیدگاهتان را بنویسید