اخبار فارکس

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | منتظر نوسانات EUR/USD باشید

EUR/USD همچنان در اطراف سطح برابری حرکت می کند و به نظر نمی رسد که فعلا عجله ای برای رفتن به سمت و سویی مشخص داشته باشد. ما گمان می کنیم که این هفته جفت ارز یورو به دلار، ممکن است کمی نوسانات بیشتری داشته باشد، زیرا فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش خواهد داد. لزوماً افزایش نرخ، کاهش بازار را به همراه نخواهد داشت، بلکه نحوه درک بازار از بیانیه و/یا کنفرانس مطبوعاتی اهمیت زیادی دارد. بنابراین این هفته انتظار نوسانات را داشته باشید، اما تا پایان هفته، ما پیش‌بینی می‌کنیم که تغییر محسوسی در این بازار نخواهیم داشت، مگر اینکه جروم پاول بازار را شوکه کند و مطالب جدیدی در کنفرانس مطبوعاتی خود ارائه دهد. ما هنوز هدف بلندمدت 0.96 داریم.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

رویدادهای مهم اقتصادی هفته | نشست فدرال رزرو و بانک انگلستان

دوشنبه مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم خواهد بود. در نتیجه، انگلستان در تعطیلات خواهد بود و بازارهای بریتانیا خاموش خواهند بود. روز چهارشنبه، FOMC برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کمیته باید نرخ بهره را در ایالات متحده 75 واحد یا 100 واحد افزایش دهد، تشکیل جلسه خواهد داد. اگرچه انتظار می‌رود این تغییر افزایش 75 واحدی باشد، اما هفته‌های گذشته داده‌های CPI قوی از ایالات متحده آمریکا، برخی از ناظران فدرال رزرو را برانگیخته است. علاوه بر این، BOE روز پنجشنبه برای تصمیم گیری در مورد میزان افزایش نرخ ها تشکیل جلسه خواهد داد.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | سطح برابری دوباره آزمایش می شود

EUR/USD در طول هفته کمی افزایش یافته است تا از سطح برابری فاصله بگیرد. با انجام این کار، به نظر می رسد که بازار دوباره سطح برابری یورو و دلار را به زودی آزمایش کند، و ما فکر می کنیم این همان چیزی است که در چند جلسه آینده اتفاق می افتد، در حدود برابری بازار کلی به عقب و جلو خواهد رفت. تجمع‌ها در این برهه از زمان باید فرصتی برای شورت کردن باشد و در اولین نشانه‌های خستگی باید این کار را انجام داد. سطح 1.02 به احتمال زیاد به یک سطح مقاومت تبدیل خواهد شد.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی طلا | اعلام نرخ بهره پایین درها را برای طلا باز میکند

پس از شروع آرام در هفته گذشته، طلا کاهش یافت اما در نهایت توانست بالای 1700 دلار باقی بماند. در شرایطی که دلار در آستانه تعطیلات آخر هفته با فشار شدید فروش مواجه شد، XAU/USD  اصلاح صعودی خود را تمدید کرد و در روز جمعه به بالاترین سطح ده روزه نزدیک به 1730 دلار رسید. با این وجود، طلا نتوانست شتاب صعودی خود را حفظ کند و هفته را با تغییرات اندکی زیر 1720 دلار بست. داده های تورم ماه اوت از ایالات متحده در هفته پیش رو می تواند تأثیر قابل توجهی بر ارزش طلا داشته باشد.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم اقتصادی هفته | داده های مهم و درگذشت ملکه الیزابت

بریتانیا و سایر کشورهای جهان این هفته در سوگ درگذشت ملکه الیزابت سوگواری خواهند کرد. در نتیجه، بانک انگلستان جلسه تصمیم گیری نرخ بهره آتی خود را از پنجشنبه به 22 سپتامبر به تعویق انداخت. با این حال، انتشار داده ها همچنان طبق برنامه پیش می رود. این مورد به بانک انگلستان (BOE) یک هفته دیگر فرصت می دهد تا مازاد داده های بریتانیا را در این هفته هضم کند.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | رشد دلار در مقابل در تمام ارزها

EUR/USD در هفته گذشته در هر دو جهت حرکت میکرد، و ما فکر می کنیم که در آینده نیز شاهد چنین رفتارهایی از این جفت ارز خواهیم بود. در این مرحله همه چیز در مورد پایین تر رفتن نرخ است، با سطح 1.01 که یک سطح مقاومت است، و سپس دوباره در سطح 1.02. بولیش بودن روی یورو بسیار دشوار است زیرا زمستان امسال برای آن بخش از جهان بسیار دشوار خواهد بود. اندکی صبر می تواند به شما کمک کند، زیرا می توانید با خرید «دلارهای ارزان آمریکا » سود به دست آورید.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی طلا | هفته ای آرام پس از تعطیلی روز دوشنبه امریکا

طلا هفته گذشته را با آرامشی نسبی آغاز کرد اما پس از روز دوشنبه تحت فشار نزولی شدید قرار گرفت. با ادامه افزایش قدرت دلار و ادامه ریسک‌گریزی سرمایه گذارارن، طلا برای اولین بار از اواخر ژوئیه در روز پنج‌شنبه به زیر 1700 دلار سقوط کرد و در نهایت روز جمعه یک رگه سه روزه باخت را شکست. با این وجود، XAU/USD برای سومین هفته متوالی در محدوده منفی بسته شد. تقویم اقتصادی هفته آینده هیچ گونه انتشار داده های سطح بالایی را ارائه نخواهد کرد و سرمایه گذاران می توانند منتظر جهت یابی بر مبنای تحلیل تکنیکال طلا باشند.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | فدرال رزرو بازارها را تغییر داد

EUR/USD در طول هفته به عقب و جلو رفته است، و ما همچنان در اطراف سطح برابری قرار داریم. در این مرحله، به نظر می‌رسد که بازار کمی مکث خواهد داشت، اما ما فکر می‌کنیم که باید به این موضوع از جنبه «محو شدن تجمع‌های کوتاه‌مدت» در آینده نگاه کرد. بازار نسبتاً به سرعت به این سطح رسیده است، اما اکنون جروم پاول نگرش هاوکیش فدرال رزرو را تکرار کرده است، این احتمال وجود دارد که ما همچنان شاهد برتری دلار آمریکا باشیم. به احتمال زیاد رالی های پیش رو محو خواهند شد به خصوص در نزدیکی سطح 1.03، البته اگر تا آنجا برسیم.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم این هفته بازار فارکس | داده های فاندامنتال

معامله گران اوراق بهادار و بازار فارکس مطمئناً در سخنرانی جکسون هول، رئیس فدرال رزرو، پاول در روز جمعه، را پیامی غیرقابل قبول خواندند، اگرچه معامله گران اوراق قرضه کمی محتاط تر بودند. ما در زیر جزئیات این سخنرانی را بررسی خواهیم کرد، اما پاول در نهایت چیز جدیدی نگفته است، بنابراین با گزارش CPI روز چهارشنبه منطقه یورو و حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه، پرایس اکشن این هفته احتمالاً از تمرکز بر روی Fedspeak به داده‌های فاندامنتال و اساسی اقتصادی تغییر خواهد کرد.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی اونس جهانی | طلا در مسیر یورو

اونس طلا هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و در روز دوشنبه به زیر 1730 دلار یعنی پایین ترین سطح خود در نزدیک به یک ماه گذشته سقوط کرد و سپس مجدداً رشد کرد. اگرچه XAU/USD در روز پنجشنبه توانست به بیش از 1760 دلار صعود کند، اما برای رسیدن به شتاب صعودی نیروی کافی را نداشت و در آستانه آخر هفته به زیر 1740 دلار عقب نشینی کرد. با تاکید مجدد سیاستگذاران فدرال رزرو بر اهمیت آمار تورم و اشتغال در ماه اوت، طلا ممکن است در آستانه گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه، دوباره با مشکل رو به رو شود.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | دلار همچنان پیشتاز است

یورو به دلار در طول هفته تحت فشار قرار گرفت و به نظر می رسد ما تهدیدی جدی در سطح برابری خواهیم داشت. اگر به زیر سطح برابری برسیم، احتمالاً بازار بسیار پایین تر خواهد رفت، شاید تا سطح 0.98. یک رالی کوتاه مدت ممکن است، اما ما  فکر می کنیم سطح 1.03 مقدار قابل توجهی مقاومت را ارائه خواهد کرد. هر تثبیتی در این برهه از زمان که نشانه‌هایی از فرسودگی را نشان دهد، فرصتی برای شروع شورت کردن و لانگ کردن دلار آمریکا خواهد بود. دلار همچنان پیشتاز است.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی اونس طلا | سمپوزیوم جکسون هول رویداد کلیدی هفته آینده

طلا در هفته گذشته تمام روزهای معاملاتی را با کندل قرمز بست و روند مثبت چهارهفته ای خود را شکست. افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، به دلیل اظهارنظرهای هاوکیش فدرال رزرو و تشدید ترس از رکود جهانی، بر XAU/USD در طول هفته تاثیر گذاشت. از آنجایی که تمرکز روی اطلاعات کلیدی منتشر شده از ایالات متحده و بانک مرکزی در سمپوزیوم جکسون هول هفته آینده است، فروشندگان به دنبال حفظ کنترل خود هستند.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم این هفته بازار فارکس | آیا دلار آمریکا در این هفته کاهش می یابد؟

آیا دلار آمریکا در این هفته کاهش می یابد؟ شاید این اتفاق بیفتد اما ممکن است فقط تا جمعه که پاول، رئیس فدرال رزرو در سمپوزیوم جکسون هول سخنرانی کند ممکن است ادامه داشته باشد.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم این هفته بازار فارکس | آیا اوج تورم را گذراندیم ؟

در روزهای تابستانی اغلب نقدینگی کم و نوسانات نسبتاً پایین میباشد. با این حال هفته گذشته شاهد افزایش نوسانات بازار بدلیل داده‌های تورمی نرم‌تر از حد انتظار از ایالات متحده بودیم. در زیر، به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا ممکن است این نشانه ای از قرار داشتن در “اوج تورم” که مدت ها دنبال ان بودیم است یا خیر. برای هفته آینده، معامله گران برخی از داده های سطح دوم، از جمله جلسه بانک مرکزی در نیوزیلند، گزارش مشاغل در استرالیا، و صورتجلسه جلسات اخیر FOMC و RBA را تماشا خواهند کرد.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | یورو همچنان در معرض ریسک

دلار کانادا در برابر ین ژاپن در چند هفته گذشته تثبیت شده است و اساساً به جایی نرسیده است. اگر جفت ارز CAD/JPY بتواند از بالاترین حد خود در هفته گذشته عبور کند، به احتمال زیاد دلار کانادا به سمت سطح 108 ین خواهد رفت. از سوی دیگر، اگر از اینجا عقب نشینی کنیم، ما گمان می کنیم که مقدار قابل توجهی از حمایت نزدیک به سطح 102 ین وجود خواهد داشت.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی اونس طلا | سوگیری طلا درگروی تصمیم سپتامبر فدرال رزرو

طلا هفته را با روند صعودی آغاز کرد و برای اولین بار از اوایل ژوئیه در اواسط هفته به بالای 1800 دلار صعود کرد و سپس کشش خود را از دست داد. از آنجایی که دلار در برابر رقبای خود به‌رغم داده‌های تورمی ملایم به طرز شگفت‌آوری انعطاف‌پذیر باقی ماند، XAU/USD در نیمه دوم هفته تحت فشار نزولی کمی قرار گرفت. فدرال رزرو هفته آینده صورتجلسه سیاستگذاری ماه جولای خود را منتشر خواهد کرد و فعالان بازار به دنبال سرنخ های جدیدی در مورد اندازه افزایش بعدی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده خواهند بود.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی اونس طلا، برای رشد بیشتر باید از 1،780 دلار گذشت

پس از مرحله تثبیت بالای 1700 دلار در ابتدای هفته گذشته، طلا شتاب صعودی گرفت و به بالاترین سطح خود از اوایل جولای به بالای 1760 دلار رسید. اگرچه فلز زرد در روز جمعه شتاب صعودی خود را از دست داد، اما توانست دومین هفته متوالی را در محدوده مثبت ببندد. چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت به یک شیب صعودی اشاره دارد و XAUUSD به نظر می رسد بهبود خود را قبل از گزارش مشاغل جولای از ایالات متحده افزایش دهد.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | کدام رالی ها ادامه پیدا میکنند ؟

جفت ارز AUD/USD در ابتدای هفته گذشته سعی کرد رالی کند تا از سطح 0.70 عبور کند اما سپس از رسیدن به آن سطح سقوط کرد. سطح 0.70 رقم گرد قابل توجهی است که افراد زیادی به آن توجه کرده اند. سطح 0.70 چندین بار پشتیبانی بسیار کمی ارائه کرده است، بنابراین احتمالاً کمی از “حافظه بازار” در تصویر ظاهر می شود. با این حال، اگر بتوانیم از سطح 0.7050 عبور کنیم، این امکان وجود دارد که بتوانیم به سطح 0.72 برویم.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم فارکس این هفته | تصمیمات بانک های مرکزی و اوپک پلاس

تصمیمات مهم بانک های مرکزی در این هفته ادامه دارد و انتظار می‌رود RBA و BOE نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهند. فدرال رزرو همچنان به سخت‌تر کردن اوضاع برای بازارها ادامه داد، و نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش داد و اذعان کرد که تصمیم‌گیری‌های مربوط به نرخ بهره بر اساس داده های آینده تصمیم گیری خواهد شد و هیچ ایده ای در مورد میزان افزایش نرخ بهره در جلسه بعدی نداد.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم فارکس این هفته | آیا منتظر افزایش 100 واحدی نرخ بهره باشیم؟

هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا با افزایش نرخ 50 واحدی، اکثر فعالان بازار را شگفت زده کرد. در این هفته، FOMC زمانی که برای بحث در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد، در کانون توجه قرار می گیرد. انتظارات این است که بانک مرکزی نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد تا نرخ صندوق فدرال را به 2.50 درصد برساند. اما آیا باید منتظر افزایش 100 واحدی نرخ بهره باشیم؟

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | EUR/USD, AUD/USD, GBP/JPY, GBP/USD

یورو در هفته گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت تا از ناحیه سقوط و شکست قبلی گذر کند، بنابراین نشان می دهد که ممکن است کمی بهبودی در پیش داشته باشیم. با این وجود، بیشتر این حرکت احتمالاً به دلیل افزایش غیرمنتظره 50 واحد پایه نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا است. همانطور که گفته شد، رالی این جفت ارز تا پایان هفته چندان محتمل نیست، زیرا فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه در مرکز توجهات قرار می گیرد و انتظار می رود که بازارها را مجازات کند. همانطور که گفته شد، ما فکر می کنیم که احتمالاً فقط کمی زمان لازم است تا دوباره فروشندگان دوباره وارد شوند. سطح برابری مجدد هدف گذاری خواهد شد.

تحلیل هفتگی اونس طلا

تحلیل هفتگی اونس طلا، سرنوشت طلا در دستان فدرال رزور

اونس طلا روز چهارشنبه به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به یک سال گذشته یعنی 1680 دلار رسید، اما توانست در اواسط سه شنبه یک بازگشت قاطع داشته باشد. XAUUSD از کاهش شدیدی که در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مشاهده شد استفاده کرد و در نهایت به یک زنجیره باخت سه هفته ای پایان داد. پیش از اعلام سیاست های فدرال رزرو و داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، طلا نمی تواند حرکت قانع کننده ای را در هر هیچ جهتی انجام دهد.

پیش بینی فارکس - تحلیل هفتگی فارکس

پیش بینی بازار فارکس این هفته | باید منتظر اصلاح ها باشیم

یورو در طول هفته برسر زبان ها بود، زیرا ما به سطح برابری برخورد کردیم. با این حال، یورو در این ناحسه کاملاً سرسختانه برخورد کرده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که بتوانیم کمی رالی کوتاه‌مدت را شاهد باشیم. این که آیا یورو را انتخاب کنید یا نه، به عهده شماست، اما ما منتظر نشانه هایی از فرسودگی پس از یک رالی خواهم بود تا دوباره شورت کنیم. نامزدهای اصلی در سطح 1.02 و سپس در سطح 1.04 قرار دارند.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم فارکس این هفته | هفته شلوغ وال استریت

هفته پیش رو، مجموعه ای از جلسات سیاست های پولی مانند جلسات ECB، BoJ، CBRT، SARB و CBR برگزار می شود. بانک‌های مرکزی عمدتاً برای افزایش نرخ‌های بهره رقابت می‌کنند و این در حالی است که داده‌های رسمی تورم چندین برابر از نرخ های هدف فراتر رفته است. باوجود اینکه افزایش نرخ های بهره در نهایت باعث کاهش تورم می شود، اما هزینه اقتصادی در حال افزایش است.

رویدادهای مهم فارکس این هفته

رویدادهای مهم فارکس این هفته | تورم در امریکا، نرخ بهره بانک انگلستان

برای رسیدن به آرامش در این تابستان باید کمی بیشتر صبر کنیم زیرا این هفته پر از رویداد مهم در بازار فارکس است. کانادا و نیوزلند قصد دارند نرخ بهره را افزایش دهند، اگرچه ارزهای آنها در نهایت در معرض ریسک رکود جهانی قرار دارد. در چین، باید ببینیم که آیا اقتصاد در سه ماهه دوم کوچک تر شده است یا خیر. مهمتر از همه، تورم در امریکا است که ممکن است از شتاب خود بکاهد.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | دلار همانند توپ ویرانگر است

یورو هفته وحشتناکی را پشت سر گذاشت، ما از حمایت عمده در محدوده 1.04 عبور کرده ایم. همانطور که میبینیم، بازار در حال حاضر به شدت در ناحیه فروش افراطی قرار دارد، بنابراین ما پیش بینی می کنیم که آغاز هفته ممکن است بیشتر جفت گیری اصلاحی داشته باشد تا چیزی دیگر. با این حال، این بهبود باید در نهایت فرصت خوبی برای شروع دوباره شورت کردن در بازار باشد، زیرا یورو برای رسیدن به سطح برابری با دلار در تابستان امسال کاملاً از پیش تعیین شده به نظر می رسد.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | دلار همچنان میتازد

دلار استرالیا هفته گذشته به دلیل کاهش ریسک پذیری در سراسر جهان، سقوط کرد. استرالیا نسبت به بازار کالاها بسیار حساس است، بنابراین منطقی است که شاهد سقوط دلار استرالیا باشیم. همانطور که گفته شد، به نظر می رسد که در این برهه زمانی باید با هر افزایش قیمتی با شک برخورد کرد، و ما گمان می کنیم که اگر استرالیایی تلاش کند کمی بهبود یابد، فروشندگان زیادی وجود خواهند داشت که مایل به ورود به بازار هستند. به نظر می رسد سطح 0.70 تا حدی “سقف بازار” در آینده باشد.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار این هفته فارکس | ین در حال مبارزه

GBP/JPY پوند انگلیس بیشتر هفته را در برابر ین ژاپن افزایش داد اما در نزدیکی سطح 168.50 ین به مبارزه بلند شد. همانطور که گفته شد، ما فکر می کنیم بر اساس شمع آخر هفته گذشته و الگوی قبل از آن، این احتمال وجود دارد که همچنان سر و صدای زیادی در جفت ارز GBP/JPY […]

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار این هفته فارکس | کدام جفت ارزها را معامله کنیم

دلار آمریکا در برابر ین ژاپن در ابتدای هفته گذشته سقوط کرد، اما همانطور که در نمودار USD/JPY در پایین می بینید، اوضاع به شدت تغییر کرد تا این جفت ارز هفته را نزدیک به سطح 135 ین ببندد. در این مرحله، اگر و زمانی که در نهایت سطح 135 ین را پشت سر گذاشتیم، فرصت دیگری برای «خرید و نگه داشتن» این جفت خواهد بود. در این برهه زمانی و چنین شرایطی ما در منطقه ارزشی قرار گرفته ایم، زیرا بانک ژاپن به هدف خود برای پایین نگه داشتن نرخ بهره تاکید کرده است. هیچ دلیل فاندامنتالی برای تغییر این روند وجود ندارد.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 23 تا 27 خرداد

پوند انگلیس در هفته گذشته در بیشتر روزهای هفته افزایش یافته است، اما با آمدن فضای “ریسک” بیشتر به بازارها، مقدار زیادی از این افزایش را از دست داد. نرخ تورم روز جمعه در ایالات متحده وحشتناک بود، بنابراین باعث تشدید مشکلات شد. به همین دلیل، احتمال اینکه بازار کمی به عقب نشینی ادامه ندهد، بیشتر است، اما ما لزوماً فکر نمی‌کنیم که این پایان روند صعودی باشد. به نظر الگوی “دو قله” تشکیل شده است، اما ما فکر می‌کنیم که در نهایت، تغییراتی که بانک ژاپن با نرخ بهره خود انجام می‌دهد همچنان به فشار نزولی بر ین ادامه خواهد داد.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 16 تا 20 خرداد

جفت ارز یورو دلار EUR/USD هفته معاملاتی را در نزدیکی منطقه 1.0749 پایان داد. میانگین متحرک نشان دهنده یک روند نزولی است. قیمت ها منطقه بین خطوط سیگنال را شکستند، که نشان دهنده فشار فروشندگان ارز اروپایی و احتمال ادامه سقوط از سطوح فعلی است. در حال حاضر، باید منتظر تلاشی برای اصلاح و آزمایش ناحیه مقاومت در نزدیکی سطح 1.0835 باشیم.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 9 تا 13 خرداد

یورو در اکثر هفته گذشته حرکت صعودی شدیدی داشت و آنقدر به سطح 1.08 نزدیک شد تا شاهد بازگشت فروشندگان باشیم. بازار برای مدتی طولانی در یک روند نزولی بوده است، بنابراین جای تعجب نیست که ببینیم در طول روز افزایش یافتیم. سطح 1.05 می تواند هدفی برای فروشندگان باشد. از سوی دیگر، اگر این جفت ارز بخواهد به بالای سطح 1.09 برسد، باید قدرت خرید جدیدی را ایجاد کنید. با این حال، ما نمی بینیم که چنین اتفاقی بیفتد، بنابراین به احتمال زیاد، ما فروشنده های زیادی را خواهیم دید.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 2 تا 6 خرداد

در بازار فارکس، یورو در طول هفته گذشته به طور قابل توجهی به سمت نزولی شکست و از سطح 1.05 نیز عبور کرد. در طی هفته جفت ارز یورو به دلار حتی به زیر سطح 1.04 سقوط نیز سقوط کرد، اما سپس برای نشان دادن نشانه‌هایی از حیات در روز جمعه چرخشی معکوس داشت. صرف نظر از این مسائل، ما فکر می کنم که دیر یا زود به خصوص در نزدیکی سطح 1.05، و سپس سطح 1.06، ما شاهد یک جهش نزولی خواهیم بود.

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

پیش بینی بازار فارکس این هفته | از 26 تا 30 اردیبهشت

یورو در طول هفته گذشته به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد و از سطح 1.05 نیز عبور کرد. همچنین دیدیم که جفت ارز EUR/USD به زیر سطح 1.04 سقوط کرد اما بعد از آن قیمت برگشت تا یورو نشانه‌هایی از حیات را در روز جمعه نشان دهد.
صرف نظر از این، من فکر می‌کنم که دیر یا زود با جهشی نزولی مواجه خواهیم بود، به خصوص در نزدیکی نرخ برابری 1.05، و سپس سطح 1.06.

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022

بیت کوین Bitcoin پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا سقوط شدیدتری را تجربه کرد. نه تنها قیمت بیت کوین سقوط کرد، بلکه کل بازار ارزهای دیجیتال نیز به یک روند نزولی شدید بازگشت. بار دیگر، ارزهای دیجیتال در سال 2022 با مشکل مواجه شدند. اما پیش بینی واقعی قیمت بیت کوین برای پایان سال 2022 چیست؟ ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چه انتظاراتی از قیمت بیت کوین میتوان داشت و چه سناریوهایی ممکن رخ دهد و احتمالاً قیمت در پایان سال 2022 کجا خواهد بود.

سقوط تاریخی ین ژاپن

سقوط تاریخی ین ژاپن در مقابل دلار

ین ژاپن برای مدت کوتاهی در روز چهارشنبه پس از ورود مجدد بانک مرکزی ژاپن به بازار برای دفاع از سیاست نرخ بهره فوق‌العاده پایین خود، به پایین‌ترین حد خود در دو دهه اخیر سقوط کرد و تضاد شدیدی با ایالات متحده ایجاد کرد، جایی که بازده اوراق قرضه به بالاترین حد خود رسید. این را میتوان سقوط تاریخی ین ژاپن تفسیر کرد.

تحلیل تکنیکل EUR/USD - بازگشت به بالای 1.0800

تحلیل تکنیکل EUR/USD – بازگشت به بالای 1.0800

پس از متحمل شدن زیان های سنگین و سقوط به ضعیف ترین سطح خود در دو سال گذشته در 1.0757 در بحبوحه انفعال بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه، حفت ارز EUR/USD بهبودی ملایمی را تجربه کرد. امورز جمعه روز عید پاک است و بازار فارکس تعطیل است.

تحلیل تکنیکال EUR-USD- 14 آپریل (1)

تحلیل تکنیکال EUR/USD – سقوط به زیر 1.0800

جفت ارز EUR/USD در حال حاضر در منطقه 1.0870 معامله می شود و نمودار روزانه نشان می دهد که ریسک به سمت نزول منحرف شده است. این جفت به معامله زیر میانگین متحرک ساده نزولی 20 دوره ای ادامه می دهد که با سطح مقاومت فیبوناچی در 1.0965 همگرا می شود. در این بین شاخص های فنی در سطوح منفی بدون جهت هستند.

تحلیل تکنیکال یورو دلار 13 آپریل

تحلیل تکنیکال EUR/USD – بازگشت به 1.0850

EUR/USD در سشن معاملاتی اروپا به سمت 1.0850 افزایش یافته است. پیش از انتشار داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) از ایالات متحده، دلار برای حفظ قدرت خود با مشکل مواجه شده است و به جفت ارز اجازه می‌دهد تا به احیای خود از پایین‌ترین قیمت چند هفته‌ای که در اوایل روز در 1.0811 رسیده بود، ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال طلا - 13 آپریل

تحلیل تکنیکال طلا – انتظار شکست صعودی

از منظر تحلیل تکنیکال، حرکت به سمت بالا در نزدیکی انتهای بالای یک کانال صعودی که از سطوح زیر 1900 دلار امتداد دارد متوقف شد. این مانع که در حال حاضر در حدود منطقه 1979 تا 1980 دلار است، اکنون باید به عنوان یک نقطه محوری برای معامله گران کوتاه مدت عمل کند که اگر به طور قاطع شکسته شود، زمینه را برای سودهای بیشتر فراهم می کند. پس از آن طلا می تواند حرکت را تسریع کند و به دنبال بازپس گیری سطح روانی کلیدی 2000 دلار باشد.

تحلیل تکنیکال طلا - معامله طلا نزدیک 1950 دلار

تحلیل تکنیکال طلا – معامله طلا نزدیک 1950 دلار

از منظر تحلیل تکنیکال، حرکت صعودی اخیر از سطح زیر 1900 دلار در امتداد کانال روند صعودی بوده و به نفع معامله گران صعودی بوده است. با این حال، طلا، تا کنون، برای یافتن پذیرش بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصدی 2071-1890 دلار تلاش کرده است.

تحلیل تکنیکال EUR/USD - همچنان پایین تر از 1.0900

تحلیل تکنیکال EUR/USD – همچنان پایین تر از 1.0900

نرخ 1.0860 به عنوان سطح حمایت کلیدی برای EUR/USD دیده می شود. اگرچه این جفت در هفته گذشته و اوایل سه‌شنبه به زیر این سطح سقوط کرد، اما نتوانست یک کندل استیک چهار ساعته را به زیر آن ببندد. اگر این حمایت شکست بخورد، 1.0835 (پایین ترین سطح 8 آوریل) می تواند به عنوان حمایت موقت جلوتر از 1.0800 (سطح روانی) دیده شود.

تحلیل تکنیکال طلا امروز 11 آپریل

تحلیل تکنیکال طلا – معامله در محدوده خنثی

با نگاهی به تصویر تحلیل تکنیکال، طلا در حدود یک ماه گذشته در محدوده معاملاتی آشنایی در نوسان بوده است. با توجه به عقب نشینی شدید اخیر از نزدیکی بالاترین سطح تاریخ، پرایس اکشن محدود به محدوده را می توان به عنوان مرحله تثبیت نزولی شناسایی کرد. با این حال، شکست‌های مکرر در یافتن پذیرش کمتر از 1900 دلار و افزایش متعاقب آن به نفع معامله‌گران صعودی است.

تحلیل تکنیکال EUR/USD 14 آپریل

تحلیل تکنیکال EUR/USD – خریداران به 1.0950 چشم دوخته اند

EUR/USD به زیر سطح حمایت 1.0950 کاهش یافته است. این خط روند صعودی کلیدی را با حمایت نزدیک به 1.0980 در نمودار 4 ساعته شکسته است. در کوتاه مدت احتمال سقوط های بیشتر تا سطح مقاومت 1.8500 وجود دارد. تحلیل تکنیکال EUR/USD

تحلیل تکنیکال یورو دلار

تحلیل تکنیکال EUR/USD – پیشرفت به بالای 1.9000

انتظار می‌رود که قیمت در روزهای آینده به ساختار قبلی نزدیک به فیبوناچی اصلاحی 38.2% بازگشت کند. در حال حاضر، بر اساس پایین ترین سطح اخیر، این سطح به رقم نزدیک به 1.10 رسیده است.

تحلیل تکنیکال طلا - ادامه عملکرد ضعیف در حدود 1920 دلار

تحلیل تکنیکال طلا – ادامه عملکرد ضعیف در حدود 1920 دلار

XAU/USD در میان ابهامات در مورد انتشار نرخ فدرال رزرو در محدوده باریکی از 1916.00-1925.28 دلار معامله می شود. قیمت طلا در حال شکل گیری یک الگوی جدید صعودی است که نشان دهنده بازگشت صعودی پس از تثبیت طولانی مدت است.

تحلیل تکنیکال GBP/USD - آسیب پذیر در زیر 1.3100

تحلیل تکنیکال GBP/USD – آسیب پذیر در زیر 1.3100

در مقیاس ساعتی، GBP/USD الگوی مثلث متقارن را پس از یک تلاش ناموفق در مرز بالایی الگوی نمودار به سمت پایین شکست. مرز بالایی مثلث متقارن از ارتفاع 25 مارس در 1.3225 قرار می گیرد در حالی که مرز پایینی از 29 مارس پایین در 1.3051 مشخص شده است. معمولاً یک تلاش ناموفق برای شکست مثلث متقارن نشان دهنده فشار فروش و در نهایت یک معکوس نزولی است.

تحلیل تکنیکال EUR/USD - سقوط به سمت 1.0850

تحلیل تکنیکال EUR/USD – سقوط به سمت 1.0850

یورو/دلار آمریکا تحت فشار است، اما در قیمت زیر 1.0900 متوقف شده است. این امر باعث ایجاد چشم انداز تصحیح قابل توجه در روند نزولی ساعتی می شود که در این صورت خرس ها (فروشندگان) می توانند در نرخی بهتر وارد بازار شوند.

تحلیل تکنیکال طلا - فشار در نزدیکی سطح 1930 دلار

تحلیل تکنیکال طلا – فشار در نزدیکی سطح 1930 دلار

تحلیل تکنیکال روزانه طلا نشان می‌دهد که با وجود اینکه قیمت طی دو هفته گذشته در محدوده‌ای متعارف حرکت کرده بود، این هفته معاملات متلاطمی پیش رو خواهد بود. خریداران طلا همچنان با مقاومت خفیف در میانگین متحرک روزانه 21 روزه در سطح 1948 دلاری مواجه هستند.

تحلیل تکنیکال GBP/USD – بالای سطح 1.3100

تحلیل تکنیکال GBP/USD – بالای سطح 1.3100

GBP/USD به معامله زیر سطح میانگین متحرک 100 دوره ای در نمودار چهار ساعته ادامه می دهد و شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال عقب نشینی به سمت 40 است که تغییر نزولی در تحلیل تکنیکال کوتاه مدت را تأیید می کند.

تحلیل تکنیکال EUR/USD - تثبیت قیمت زیر سطح 1.1000

تحلیل تکنیکال EUR/USD – تثبیت قیمت زیر سطح 1.1000

جفت EUR/USD پس از شکستن به زیر تثبیت قبلی، که در محدوده 1.1028-1.1054 در روز جمعه قرار گرفت، شاهد سقوطی آزاد بود. انتظار می‌رود این دارایی پس از سقوط روز دوشنبه به زیر سطح 1.0970، امروز نیز ضعف خود را افزایش دهد.

تحلیل تکنیکال طلا - XAU-USD سطح 1920 دلار را نگه داشته است

تحلیل تکنیکال طلا – XAU/USD سطح 1920 دلار را نگه داشته است

قیمت طلا در اوایل معاملات روز دوشنبه کاهش یافت، اگرچه این نزول فاقد هرگونه فروش متعاقب بود. XAU/USD به سرعت افت روزانه خود را به پایین ترین حد چهار روزه معکوس کرد و آخرین بار در معاملات امروز بالای 1920 دلار مشاهده شد.

تحلیل تکنیکال GBP-USD - پوند-دلار سطح 1.3100 را حفظ میکنند

تحلیل تکنیکال GBP/USD – پوند/دلار سطح 1.3100 را حفظ میکنند

با نگاهی به نمودار روزانه GBP/USD، این جفت از حمایت خط روند صعودی حیاتی در 1.3104 دفاع می کند. بسته شدن کندل استیک روزانه به زیر این سطح ، یک نزول جدید را به سمت پایین ترین سطح هفته قبل یعنی 1.3051 آغاز می کند.

تحلیل تکنیکال یورو دلار 4 آپریل

تحلیل تکنیکال EUR/USD امروز – نوسان در حدود 1.1050

به نظر می رسد جفت ارز یورو/دلار تقاضای قابل توجهی در نزدیکی محدوده تحکیم قیمتی قبلی خودیعنی در محدوده 1.0945-1.1042 دارد. این جفت یک عقب نشینی اصلاحی را پس از یک صعود خوب تجربه کرده است که ممکن است بازگشت به سمت جلو باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در فصل بهار

پیش بینی قیمت بیت کوین در فصل بهار

فصل زمستان برای سرمایه گذاران فصلی آسانی نبود. در واقع، بازار سهام یکی از بدترین شروع های سالانه خود را در تاریخ داشت که با بحران مالی سال 2008 و رکود بزرگ رقابت می کرد. همچنین بیت کوین نیز به عنوان یک دارایی بتا از افت سهام در امان نبود و بیش از 13 درصد (در زمان نگارش مقاله) نسبت به سه ماه قبل سقوط کرد.

تحلیل تکنیکال طلا امروز - به سمت 1920 دلار

تحلیل تکنیکال طلا امروز – به سمت 1920 دلار

از منظر تحلیل تکنیکال، ناتوانی طلا در به دست آوردن تقاضای معنادار و رسیدن به بالای سطح میانگین متحرک 100 دوره ای در نمودار 4 ساعته به سود معامله گران نزولی است. با این اوصاف، عدم موفقیت در یافتن پذیرش کمتر از سطح 1900 دلار باعث می‌شود قبل از تأیید چشم‌انداز منفی، منتظر برخی اتفاقات در آینده باشیم.

تحلیل تکنیکال GBP/USD امروز – دلار به خودنمایی ادامه میدهد

تحلیل تکنیکال GBP/USD امروز – دلار به خودنمایی ادامه میدهد

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار چهار ساعته به زیر 50 می رسد و GBP/USD زیر میانگین متحرک 100 دوره ای 50 دوره ای باقی می ماند که نشان دهنده تغییر نزولی در چشم انداز تکنیکال کوتاه مدت است.

نمودار قیمت روزانه یورو/دلار - 25 مارس 2022

تحلیل بنیادی یورو: نوسان EUR/USD در سطح 1.1000

افزایش لفاظی های Hawkish فدرال رزرو، و افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، همچنان فشاری نزولی بر EUR/USD وارد میکند ولی این جفت ارز هنوز به سطح 1.1000 چسبیده است. نوسانات کوچک بالاتر با حمله فروشندگان مواجه می شود، در حالی که هر نزولی به زیر 1.1000 باعث می شود خریداران دوباره ظاهر شوند تا این جفت را ثابت نگه دارند. این که آیا نیروهای بزرگتری برای حفظ یورو/دلار آمریکا وجود دارد، به زودی مشخص خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم

پیش بینی قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته

طی دو هفته گذشته، با بازگشت احساسات ریسک پذیر به بازارها، قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح 7 مارس به افزایش خود ادامه داد. با اینکه که درگیری بین اوکراین و روسیه وارد دومین ماه می شود، تحریم ها علیه روسیه و افزایش احتمال انقباض پولی سختگیرانه تر، نتوانسته است سرمایه گذاران را از دارایی های پرخطرتر مانند سهام و ارزهای دیجیتال باز دارد.

تحلیل تکنیکال XAU/USD طلا در مارس 2022

پیش بینی و تحلیل تکنیکال XAU/USD از 21 تا 25 مارس

طلا هفته گذشته را تحت فشار نزولی شدید آغاز کرد و اواخر روز چهارشنبه به پایین ترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته در 1895 دلار رسید. پس از بهبود به سمت 1950 دلار در نیمه دوم هفته، فلز زرد کشش خود را از دست داد و در نهایت بیش از 2 درصد به صورت هفتگی سقوط کرد.

نمودار 4 ساعته EUR/USD مارچ 20 20200

پیش بینی و تحلیل تکنیکال EUR/USD – نزولی

شاخص DXY هفته گذشته با از دست دادن تقریباً یک درصد، زنجیره برد 5 هفته‌ای را شکست. با این حال، دلار در ماه مارس حدود 1.5 درصد بالاتر است. افزایش میانگین متحرک ساده 20 روزه پس از اینکه خرس ها در اوایل هفته از طریق خط روند صعودی پیش رفتند، سطح حمایت قیمت ها بود. به نظر می رسد سطوح فیبوناچی اصلاحی 23.6% و 38.2% حمایت و مقاومت متوسطی را ارائه می دهند.